Aplikácia Nail Art fólií na nechty - návod


Čo budete potrebovať:folie na nechty - co budeme potrebovat

  • Nail Art fóliu na nechty
  • Nožnice
  • Lepidlo na fólie na nechty
  • Vrchný krycí lak
  • Pomarančové drievko alebo kopýtko na zatlačenie


Postup:

1. Môžete, ale nemusíte použiť farebný podkladový lak. S rôznofarebnými podkladmi môžete pri väčšine fólií dosiahnuť rôzne výsledky, chce to len trochu experimentovania. (príklad použitia rozličných podkladových lakov a fólie bez podkladového laku)

Ako tip pre začiatočníkov uvádzame postreh našej zákazníčky, že je lepšie použiť fóliu na nalakovanom nechte, lebo takto sa dá ľahšie určiť, či je už lepidlo priehľadné na celej ploche nechta (viac v bode 2.).

 

2. Naneste tenkú vrstvu lepidla na necht. Ak ste použili podkladový lak, uistite sa, že je dokonale suchý. Po nanesení sa lepidlo javí ako mliečne, jemne sfarbené do fialova, ako zasychá, stáva sa priehľadným. Počkajte, kým nie je lepidlo priehľadné na celej ploche nechtu.

aplikácia fólie na nechty

Tento čas je možné skrátiť napr. použitím UV lampy alebo fénu. Po nanesení lepidla sa už nechtov nedotýkajte!!!

 

3. Odstrihnite si pásik fólie v potrebnej šírke alebo môžete priložiť fóliu v celku, ako vidíte na obrázku. Fóliu ukladajte lesklou/farebnou stranou navrch tak, aby ste mali jej vzor lícnou stranou navrchu. Pomocou kopýtka alebo pomarančového drievka poriadne pritlačte fóliu na necht. Používajte pri tom pohyby smerom zo stredu ku okrajom nechta.

Tie z nás, ktoré majú nechty zahnutejšie, to môže stáť trošku viac námahy, aby sa fólia dokonale otlačila po celej ploche. Počas tohto procesu môžete fóliu nadvihnúť a skontrolovať, či je prekrytý celý necht, resp. po otlačení vzoru sa fólia sama od nechtu oddeľuje.

 

folia na nechty

4. Výsledok by mal vyzerať podobne ako na obrázku. Aplikácia nie je zložitá, možno na prvýkrát zdĺhavejšia, ako lakovanie, ale chce to len získať trochu zručnosti. Nezabudnite fóliu aspoň raz pretrieť spevňujúcim ochranným lakom. Odporúčame prelakovať necht dvakrát. Životnosť fólie je individuálna, závisí od toho, či ju aplikujete na vlastné, alebo gelové nechty a ako veľmi ich budete zaťažovať napr. umývaním riadu :). Pre jej dlhšie zachovanie môžete priesvitný krycí lak použiť každé 2 dni.

 

5. Fóliu môžete odstrániť klasicky odlakovačom a tampónom. Výhoda je, že sa nerozmazáva po prstoch a tak aj pri použití tmavých farieb a vzorov je odstránenie veľmi jednoduché a rýchle.


TIP:

  • Nail Art fóliu môžete použiť iba na časť nechtu, napr. na špičku, ako francúzsku manikúru, alebo pomocou lepidla vytvoriť vzor, na ktorý sa fólia otlačí. Rovnako môžete fóliu osviežiť podkladovým lakom.
  • Pre jej dlhšie zachovanie ju môžete po niekoľkých dňoch opäť pretrieť ochranným lakom.
  • Fólia Vaše nechty spevňuje a pomáha ich tak chrániť pred poškodením, či zlomením.
  • Ak chcete skutočne zažiariť, vsaďte na niektorý z metalických vzorov. Vaše nechty určite neostanú bez povšimnutia.

 

Vaša Trendy Lady

Reklamný prúžok
Copyright © 2010 - 2018 TrendyLady.eu. Všetky práva vyhradené.
Všetky ceny sú konečné, nie sme platca DPH.