Ako na vodolepky

Čo budete potrebovať:
  • Sadu vodolepiek na nechty
  • Nožnice
  • Nízky pohárik s vodou
  • Odlakovač a vatové tampóny
  • Pinzetu (nie je nevyhnutná)
  • Pomarančové drievko/špáratko
  • Priehľadný krycí lak na nechty1. Pred aplikáciou vodolepiek dôkladne zbavte nechty predchádzajúcej manikúry. Ak máte nenalakované nechty, aj tak ich pretrite vatovým tampónom s odklakovačom, aby bol povrch nechtov odmastnený.

(obrázky sa po kliknutí zväčšia)2. Vyberte si spomedzi vodolepiek veľkosť vhodnú pre Váš necht. Odstrihnite požadovanú vodolepku aj s podkladovým papierom. Ak Vám veľkosť vyhovuje nie je nutné vodolepku nijako obstrihávať. Ak máte príliš úzke nechty, pomôžte si nožničkami a upravte si šírku podľa Vašej potreby.3. Ponorte vodolepku do pohárika s vodou približne na 30 sekúnd. Keď je vodolepka pripravená, ľahko skĺzne z podkladového papiera - ak sa ešte vodolepka po papieri "nekĺže" ľahko, pre istotu ju ešte namočte, aby sa neroztrhla.

Pri vyberaní z vody si môžete pomôcť pinzetou, rovnako môžete následne pinzetou oddeliť vodolepku z podkladového papiera. V tomto kroku nemusíte nevyhnutne použiť pinzetu, vodolepka sa dá ľahko oddeliť aj prstami.4. Oddeľte vodolepku od podkladového papiera. Priložte ju na necht - vodolepka sa po nechte voľne kĺže, takže ju jednoducho umiestníte tak, aby oblúčik kopíroval Vašu nechtovú kožičku. Môžete si pomôcť pomarančovým drievkom/pinzetou/prstom. V prípade potreby môžete nadbytočnú vodu osušiť suchým vatovým tampónom. Keď ste spokojná s umiestnením vodolepky, odstrihnite prečnievajúcu časť. Ideálne je, ak odstrihnutý koniec vodolepky prečnieva cca 1 mm za okraj nechta.5. Prelakujte vodolepku priehľadným krycím lakom. Vodolepka "zmäkne" a priľne k nechtu. Prečnievajúci okraj môžete oddeliť pomarančovým drievkom alebo špáratkom. Po zaschnutí prvej vrstvy laku môžete aplikovať druhú vrstvu pre väčšiu odolnosť vodolepky. Keď vodolepka zmäkne, je pomerne ľahké roztrhnúť ju, preto si dajte pozor, aby ste sa nechtu nedotkli, kým lak nezaschne.6. Opakujte kroky 2 - 5 na všetkých nechtoch. Vodolepková manikúra Vám vydrží 7 - 14 dní. Pre dlhšie zachovanie môžete v prípade potreby vodolepky po niekoľkých dňoch opäť prelakovať priehľadným lakom.

Pre odstránenie vodolepiek stačí použiť bežný odlakovač a vatový tampón.Tip: Ak sa Vám nedarí odstrániť prečnievajúcu časť vodolepky po nalakovaní špáratkom/pomarančovým drievkom (krok 5), môžete počkať, kým lak zaschne a zabrúsiť okraj nechta pilníkom tak, aby táto časť vodolepky odpadla.Vďaka vodolepkám môžete svojim nechtom dopriať profesionálny vzhľad za bezkonkurčnú cenu.

Copyright © 2010 - 2018 TrendyLady.eu. Všetky práva vyhradené.
Všetky ceny sú konečné, nie sme platca DPH.